[O1] kombi - poszukuję szrotów z częściami w warszawie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • czlowiekwidmo
    Classic
    • 2015
    • 3

    [O1] kombi - poszukuję szrotów z częściami w warszawie

    krzysiek.bugaj, łomatko masz jakiś pakiet na bezdroża?
  • Ascot
    Classic
    • 2013
    • 10

    #2
    [O1] kombi - poszukuję szrotów z częściami w warszawie

    Jeśli temat był (a przysięgam że szukałem) to przepraszam najmocniej i proszę o skierowanie.

    Obecnie zostałem cofnięty z przeglądu między innymi za walnięty przedni zderzak - ktoś mnie rąbnął jak byłem zaparkowany i mam przesunięty na rogu plastik względem siebie, więc diagnostyk uznał ostre krawędzie.
    Przy okazji nie mam też wycieraczki tylnej, ale że klapę mam ostro zżartą przez rdzę, to już wolę od razu całą klapę wymienić (w klapie nie działa też silniczek wycieraczki, stąd pomysł).

    Szukam teraz jakiegoś szrotu gdzie mógłbym mieć szansę znaleźć te części. Problem w tym, że to kombi rocznik 99, więc ciężko znaleźć cokolwiek gdziekolwiek. Najgorszy problem, że części przydałyby mi się na poniedziałek, kiedy to odstawiam auto do serwisu. Kolorystycznie dosyć prosto - standardowy srebrny kolor auta.

    Jeśli ktoś może polecić coś poza Strażacką - będę wdzięczny.
    Serious Business...

    Komentarz

    • Tobi77
      Rider
      • 2012
      • 509
      • Octavia I combi (1U5)
      • AHF 1.9 TDI VP 110 KM

      #3
      Wycieraczka tylna nie jest obowiązkowa. :P Jak coś tam wystaje i diagnosta się przypierdziela - zdemontuj całkiem ramię wycieraczki.
      Co do zderzaka to trudno zaopiniować bez obejrzenia, jeśli jest cały to najprościej odkręcić i zamontować go na nowo - prawidłowo, jeśli są jakieś ubytki to są też firmy, które spawają plastik i uzupełniają ubytki.
      To tak na szybko, żeby przejść przegląd.
      Moja Octavia

      Komentarz

      • Ascot
        Classic
        • 2013
        • 10

        #4
        Ramie wycieraczki jest ułamane, zostało kilka centymetrów od śruby ledwo i wszystko pordzewiałe. A zderzak:
        -uwalony spoiler, który przy okazji odpadnięcia rozwalił mocowanie spoilera
        -pęknięty róg + spory ubytek lakieru
        -walnięta listwa, chociaż to akurat najmniejszy problem
        -walnięte mocowanie chlapaczy - przy szybszej jeździe po prostu śruby wychodzą z dziur i chlapacze mi jeżdżą po oponach.
        Serious Business...

        Komentarz

        • Tobi77
          Rider
          • 2012
          • 509
          • Octavia I combi (1U5)
          • AHF 1.9 TDI VP 110 KM

          #5
          Ramię odkręcić, pęknięcie skleić, zderzak spasować, chlapacze złapać na dłuższe śruby / większe podkładki. Na przegląd dasz radę ogarnąć. A na przyszłość lepiej dbać o auto. :P Zderzak i klapę kupisz na allegro już na spokojnie, po przeglądzie. Zresztą jeśli cofnął Cię z przeglądu to masz 2 tygodnie na usunięcie usterek, no chyba, że nawet nie wjeżdżałeś i od razu Cię wywalił. W każdym razie w przeglądach nie musisz mieć ciągłości - możesz zamówić części, doprowadzić auto do porządku i dopiero pojechać. No chyba, że auto pilnie potrzebne, ale to tym bardziej trzeba dbać na przyszłość. :P
          Powodzenia.
          Moja Octavia

          Komentarz

          • Ascot
            Classic
            • 2013
            • 10

            #6
            Jak pisałem w swoim temacie przywitalnym - stan auta nie jest moją winą a poprzedniego właściciela Auto jest bardzo pilnie potrzebne, bo jestem muzykiem i wozi ono sprzęt całego zespołu + zespół. Dorwałem klapę na szrocie, więc jest już lepiej. A chlapaczy nie ma na co złapać bo praktycznie nie ma w co śrub wkręcić
            Serious Business...

            Komentarz

            Pracuję...